13/03/13 - 08:45h

IV: Novak u osmini finala!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Indijan Velsu nakon što je sa 2:0 u setovima savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova. Naredni Đokovićev protivnik biće Amerikanac Sem Kveri.

N. Đoković76
G. Dimitrov61

Na startu prvog seta, Novak nije bio ni senka prvog tenisera sveta. Dimitrov nije igrao na najvišem nivou, ali je ipak uspeo da Đokoviću oduzme servis za vođstvo od 3:1. Tek u devetom gemu Srbin vraća izgubljeni brejk i smanjuje vođstvo Dimitrova na 5:4, a zatim izjednačava rezultat na 5:5. Do kraja seta obojica osvajaju svoje servis gemove, pa je usledio taj-brejk. Ovaj deo meča priprao je našem teniseru, koji je tek iz trećeg pokušaja uspeo da osvoji prvi set – 7:6(4). Posle 47 minuta igre, Đoković vodi 1:0.

U drugom setu Nole je igrao onako kako su svi od njega očekivali. Od tri brejk šanse iskoristio je dve i prepustio protivniku samo jedanaest poena. Posle 24 minuta igre u ovom setu, Đoković ga je dobio sa 6:1.

U narednoj rundi protivnik našeg tenisera biće Amerikanac Sem Kveri, koji je sa 2:1 u setovima savladao Marinka Matoševića iz Australije.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti