17/03/13 - 08:50h

IV: Nole bez plasmana u finale

Najbolji teniser sveta i prvi reket Srbije, Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Mastersa u Indijan Velsu. Njega je sa 2:1 u setovima savladao Argentinac Huan Martin Del Potro, koji će se za titulu boriti sa Špancem Rafaelom Nadalom.

N. Đoković644
H.M. Del Potro466

Dva sata i 52 minuta trajao je polufinalni duel između Novaka Đokovića i Huana Martina Del Potra.
U prvom setu obojica su čuvali servise sve do poslednjeg gema. Argentinac nije imao brejk šansi, dok je Novak u osmom gemu propustio čak četiri. U poslednjem gemu ovog seta Nole je oduzeo Del Potru servis iskoristivši tek treću brejk loptu i posle 54 minuta igre poveo je sa 1:0 u setovima.

Drugi set trajao je 58 minuta, a sa 6:4 dobio ga je Argentinac. U prva tri gema viđena su i tri brejka. Do osmog gema još su po jednom jedan drugom oduzeli servis gem, pa je uz brejk prednosti Del Potro poveo sa 5:3. Novak je uspeo da osvoji još jedan gem u kome je servirao, a onda je Delpo servirao za set i izjednačio rezultat iskoristivši drugu set loptu.

Nole je dobro započeo treći set. Došao je do brejka u drugom gemu i lako poveo sa 3:0, ali u naredna tri gema Argentinac dolazi do izjednačenja. U devetom gemu još jednom oduzima Novaku servis za vođstvo od 5:4, a onda servira za meč. Koristi prvu meč loptu i dolazi do finala prvog Mastersa sezone.

U drugom polufinalu Rafael Nadal savladao je Tomaša Berdiha, a finale u ženskoj konkurenciji igraće Marija Šarapova i Karolina Voznjacki.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti