Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugu rundu Mastersa u Indijan Velsu.

D. Lajović66
L. Lacko44

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

On je na startu turnira bio bolji od Lukaša Lacka iz Slovačke, sa 2:0 u setovima.

U duelu koji je trajao sat vremena i 22 minuta Lajović je bio bolji sa 6:4, 6:4.

Teniser iz Slovačke je u prvom setu propustio dve šanse za brejk, dok je naš igrač sa druge strane iskoristio jedinu koju je imao. Poveo je sa 4:3, a prednost sačuvao do kraja – 6:4.

U istom ritmu nastavio je i drugi set. Stekao je prednost od 2:0, ali mu je u naredna dva gema protivnik oduzeo servis i izjednačio rezultat. Međutim, Lajović do novog brejka dolazi za 4:3 i ovog puta uspeva da ga sačuva – 6:4.

Naredni rival našeg tenisera biće Hjeon Čung iz Južne Koreje, koji je u četvrtfinalu Australijan opena eliminisao Novaka Đokovića.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti