10/10/21 - 10:11h

IV: Krajinović u trećem kolu protiv Medvedeva, Lajović poražen

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Masters turnira u Indijan Velsu.

Source: Tom Dulat/Getty Images

27. favorit slavio je u duelu sa domaćim predstavnikom Markosom Gironom.

Nakon nešto manje od dva sata igre, Filip je slavio sa 2:0, po setovima 7:6 (7:2), 7:5.

U prvom setu Srbin je propustio tri brejk/set lopte u 12. gemu, da bi u produžetku, uz dva mini-brejka, realizoao prvu set loptu.

U drugom setu napravio je tri brejka, dok je njegov rival uspeo da vrati dva servisa.

U trećem kolu Filip će se sastati sa glavnim favoritom turnira Danilom Medvedevim.

Rus je do pobede došao takođe u duelu sa domaćim teniserom, Mekenzijem Mekdonaldom.

U 73 minuta igre on je slavio sa ubedljivih 6:4, 6:2. Napravio je ukupno tri brejka i sve vreme bio siguran na svom servisu.

Iz daljeg takmićenja eliminisan je Dušan Lajović.

Bolji od njega bio je 60. igrač planete Tomi Pol.

Nakon tačno sat vremena, Pol je Dušana izbacio rezultatom 6:2, 6:3, oduzevši mu u oba seta po dva brejka.

Amerikanac će se u borbi za osminu finala sastati sa četvrtim nosiocem Andrejom Rubljovim koji je rezultatom 6:3, 6:4 savladao Španca Karlosa Tabernera.

• Rubljov – Taberner 2:0

Teme:   Andrej Rubljev, Danil Medvedev, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti