13/03/18 - 22:29h

IV: Halep, Martić i Pliškova u četvrtfinalu

Simona Halep, Petra Martić i Karolina Pliškova plasirale su se u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu.

Petra

Rumunska teniserka je posle sat i 17 minuta igre pobedila je Kiang Vang iz Kine rezultatom od 2:0.

U prvom setu viđeno je pet brejkova, od kojih je prva igračica sveta napravila tri i dobila ovaj deo susreta sa 7:5 u gemovima. Halep je u nastavku meča bila dosta ubedljivija, četiri puta je oduzela protivnici servis, ispustila samo jedan gem i plasirala se u dalje takmičenje.

Ona se u četvrtfinalu sastaje sa Petrom Martić iz Hrvatske.

Petra, koja zauzima 51. poziciju na WTA listi, savladala je Čehinju Marketu Vondrusovu. Njih dve su na terenu provele 82 minuta, a rezultat u korist Petre bio je 2:0. U prvoj deonici igre hrvatska teniserka napravila je jedan brejk na početkku i jedan na kraju seta i dobila ga sa 6:3. Drugi set uzela je u taj-brejku rezultatom od 7:4.

Treća teniserka koja ide u dalje takmičenje je Karolina Pliškova iz Češke. Ona je prvi set protiv Amande Anisimove dobila lako sa 6:1 u gemovima. U narednom delu igre protivnica ju je više namučila, a Čehinja je pobedu ostvarila u taj-brejku sa 7:2.

Garsija – Kerber

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Petra Martić, Simona Halep, Teniserke, Turniri, Vesti