17/03/16 - 00:44h

IV: Čilić prvi put pobedio Gaskea za četvrtfinale

Hrvatski teniser Marin Čilić prvi je četvrtfinalista Masters 1 000 turnira u Indijan Velsu, nakon pobede nad Rišarom Gaskeom 7-5, 5-7, 6-2.

Cilic

Cilic

Čilić je pobedom nad Gaskeom prekinuo crnu seriju od 11 uzastopnih poraza od top 10 igrača, koja je počela od Ju Es opena 2014, kada je hrvatski teniser šokirao svet osvajanjem Gren slem trofeja.

U četvrtfinalu, momak iz Međugorja će pokušati da prekine još jedan negativan niz – poražen je u svih sedam četvrtfinala turnira iz Masters 1 000 serije. Takođe, ostvario je prvi trijumf protiv Gaskea u trećem međusobnom duelu.

Meč između Čilića i Gaskea trajao je dva sata i 17 minuta. Čilić je bolje počeo, napravio brejk za 3:1 u prvom setu, ali je Francuz odmah uzvratio istom merom i vratio egal, koji je bio aktuelan sve do 12. gema. Hrvat je iskoristio prvu set loptu i poveo sa 1:0.

Imao je Čilić ogromnu priliku da završi posao u dva seta – napravio je brejk za 5:3 i servirao za pobedu, ali se Gaske tada probudio i osvojio četiri gema u nizu, obezbedivši tako treći set.

U odlučujučem delu igre Čilić je slavio sa dva brejka viška. Ovoga puta je on načinio seriju od četiri uzastopna gema – od 2:2 do 6:2.

Teme:   Marin Čilić, Masters u Indijan Vels, Vesti