03/05/14 - 14:03h

ITF An-Ning: Jakšićeva bez titule!

Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji titulu na ITF turniru u kineskom gradu An-Ningu, pošto je u finalu poražena od domaće teniserke Saisai Ženg rezultatom 2:0, po setovima 6:2,6:3, posle tačno 110 minuta igre! Turnir u Kini igran je za nagradni fond od 50.000 dolara.

J. Jakšić23
S. Ženg66
Jovana Jaksic

U prvom setu Srpkinja nije uspevala da ugrozi Saisai Ženg, a pritom je izgubila dva puta servis i Kineskinja je lako osvojila prvi deo igre. Rezultat u prvom setu bio je velikih 6:2, za teniserku iz najmnogoljudnije zemlje sveta.

Drugi set doneo je rani brejk Kineskinje, ali je Jovana Jakšić uspela da se vrati u meč i stigne do izjednačenja – 3:3. Međutim, kada se očekivala bolja igra Srpkinje, ona je tu stala. Saisai Ženg je osvojila sva tri gema do kraja seta, slavila rezultatom 6:3 i osvojila tunrir.

Turniru u Kini igran je za nagradni fond od 50.000 dolara, a Jovana Jakšić je na njemu bila postavljena za prvu nositeljku, dok je Saisai Ženg bila četvrti favorit za titulu.

Teme:   Jovana Jakšić, Teniserke, Turniri, Vesti