13/03/22 - 23:14h

INDIJAN VELS: Kecmanović preokretom savladao Čilića

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Masters turnira u Indijan Velsu.

M. Kecmanović667
M. Čilić736

On je nakon nešto manje od dva sata igre savladao Marina Čilića sa 2:1, u setovima 6:7 (7:9), 6:3, 7:6 (8:6).

U prvom setu Kecmanović je napravio brejk u šestom gemu, ali je tri gema kasnije Hrvat uspeo da povrati servis. To su ujedno bile dve jedine brejk lopte u ovom delu meča, pa je set ušao u produžetak u kome je Miomir ispustio set loptu, nakon čega je Marin drugom set loptom došao do vođstva.

Na startu drugog seta Miomir se odmah suočio sa tri brejk lopte protivnika, a sve je uspeo da ih neutrališe, da bi u sledećem gemu došao do brejka prednosti. U osmom gemu je propustio tri set lopte, dok je u narednoj igri drugom set loptom uspeo da izbori izjednačenje.

U trećem setu nije bilo brejkova ni sa jedne strane, pa je pobednika odlučio taj-brejka. Tu je Čilić ispustio dve meč lopte, nakon čega je Kecmanović došao do svoje šanse koju je i realizovao.

Naredni protivnik biće mu bolji iz duela Ože-AlijasimVan de Candšulp.

Teme:   Marin Čilić, Masters u Indijan Vels, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti