20/01/19 - 12:03h

Incident na meču: Federeru “pomogli” navijač i sudija?

Kraj prvog seta meča između Rodžera Federera i Stefanosa Cicipasa obeležio je incident.

Veliku borbu vodili su u završnici seta, a posle nekoliko propuštenih set lopti sa obe strane Federer je pri rezultatu 11:10 imao novu priliku.

U sred poena neko iz publike je glasno uzviknuo “aut”, što je uticalo na Grka koji je do tada “vukao konce”, te je lopticu zaista poslao u aut.

Federer ja na ovaj način došao do vođstva od 1:0 u setovima, a postavlja se pitanje zašto sudija Džejms Kjotavong nije prekinuo ovako važan poen kada je čuo uzvik iz publike…

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Rodžer Federer, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti