27/03/16 - 19:27h

Igra mačke i miša: Gofan deklasirao Troickog

Nakon odličnog starta sezone, Viktor Troicki je nastavio sa lošom formom porazom od Davida Gofana u trećem kolu Mastersa u Majamiju – 6:1, 6:1. Meč je trajao svega 56 minuta.

V. Troicki11
D. Gofan66

Switzerland Tennis Swiss Open Gstaad
Od samog početka bilo je jasno da Viktor nema šta da traži protiv Beligjanca. Gofan je prvi gem dobio bez izgubljenog poena, a zatim iskoristio drugu brejk loptu za 2:0. Imao je srpski teniser priliku da odmah uzvrati, ali nije iskoristio šansu na 30:40, a njegov protivnik je potom duplirao brejk za 4:0. Sve što je Viktor uspeo da uradi do kraja prvog seta je osvajanje jednog gema.

NIšta različito nije viđeno ni u drugom setu. Indisponirani Srbin bio je lak zalogaj za polufinalistu Indijan Velsa koji je potvrdio da se nalazi u dobroj formi nakon nešto sporijeg starta sezone. Gofan je za 25 minuta poveo sa 5:0. Troicki je uspeo da izbegne “krompirić”, ali ne i da produži meč.

Bio je to njihov četvrti međusobni duel, a Belgijanac sada vodi sa 3:1 u pobedama. U osmini finala, Gofan će igrati sa boljim iz duela Verdasko – Sebaljos.

Teme:   Masters u Majamiju, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki