02/01/13 - 13:55h

Hopman kup: Ubedljiva pobeda Ane Ivanović za izjednačenje!

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović ubedljivo je savladala Australijanku Ešlej Berti na Hopman kupu, i donela Srbiji izjednačenje sa Australijom, nakon što je Novak Đoković poražen od Bernarda Tomića.

A. Ivanović66
E. Berti23
Ana Ivanovic, Vimbldon (Photo credit should read ANDREW YATES/AFP/GettyImages)

Ana Ivanović

Samo 58 minuta trajao je meč između Ane Ivanović i Ešlej Berti. Ivanovićeva je u prvom setu imala šest brejk lopti, od kojih je iskoristila dve, iz uz pomoć dva brejka prednosti uspela je da za manje od pola sata povede sa 1:0 u setovima. Do šestog gema u drugom setu dva puta je oduzela protivnici servis i lako povela sa 5:1. Tada se šesnaestogodišnja Australijanka na kratko vratila u igru i napravila brejk. Smanjila je vođstvo Ivanovićeve na 5:3, ali je Ana na svoj servis osvojila gem bez izgubljenog poena i donela Srbiji bod u meču sa Australijom. Nakon poraza Novaka Đokovića i Anine pobede trenutni rezultat je 1:1, a dublovi će svakog trena izaći na teren. Australija je trenutno prva u grupi A, a Ana i Novak odmah iza njih. Ukoliko dobiju dubl meč, Ivanovićeva i Đoković će se plasirati u finale.

Teme:   Ana Ivanović, Hopman kup, Hopman kup, Teniserke, Turniri, Vesti