04/01/13 - 12:08h

Hopman kup: Pobeda Novaka za vođstvo od 1:0 protiv Nemačke!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u trećem meču na Hopman kupu Tomija Hasa i doveo Srbiju u vođstvo od 1:0 protiv Nemačke. Uskoro će na teren Ana Ivanović, a ukoliko i ona savlada svoju protivnicu Srbija će se plasirati u finale ovog takmičenja.

N. Đoković66
T. Has20
Novak Đoković

Novak je ubedljivo savladao nemačkog tenisera, sa 6:2, 6:0 posle samo sat vremena i tri minuta igre. Lako je došao do dva brejka u prvom setu i poveo sa 4:0. Has je tada iznenadio i osvojio gem na Novakov servis, a nakon toga mu je pošlo za rukom da dobije i jedan u kome je on servirao. Đoković je došao do 5:2, a onda je napravio i brejk za kraj prvog seta, iskoristivši treću brejk/set loptu.
U drugom setu srpski teniser nije dozvolio Hasu da osvoji ni jedan gem, iako je Nemac imao tri brejk šanse. Nemačkom teniseru preostalo je jedino da čestita Novaku na ubedljivoj pobedi u njihovom sedmom duelu.
Uskoro će na teren Ana Ivanović koja će pokušati da u meču sa Tatjanom Malek obezbedi Srbiji plasman u finale Hopman kupa.

Teme:   Ana Ivanović, Hopman kup, Hopman kup, Novak Djoković, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti