22/07/22 - 16:51h

HAMBURG: Museti i Serundolo prvi polufinalni par

Lorenco Museti i Francisko Serundolo sastaće se u polufinalu ATP turnira u Hamburgu.

Photo by Megan Briggs/Getty Images

U meču četvrtfinala Museti je savladao Alehandra Davidoviča Fokinu nakon sat i po vremena igre rezultatom 6:4, 6:3.

Italijan je napravio dva brejka u prvom setu i tri u drugoj deonici susreta, a njegov rival uspeo je da vrati po jedan servis u oba seta.

Serundolo je do polufinala došao pobedom nad Aslanom Karacevim rezultatom 6:3, 4:6, 7:6 (7:4), u meču koji je trajao sva sata i 27 minuta.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti.

U drugom setu prvi je došao do brejka, al je Karacev uspeo da ga vrati, zatim realizuje još jednu brejk loptu i time prelomi set u svoju korist.

U trećoj deonici meča obojica su napravili po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kome je Serundolo slavio prvom meč loptom.

Teme:   Lorenco Museti, Teniseri, Turniri, Vesti