19/06/16 - 17:47h

Hale: Majer slavio u nemačkom finalu

Nemački teniser Florijan Majer osvojio je trofej na turniru u Haleu, nakon što je u finalu sa 2:1 u setovima, 6:2, 5:7, 6:3, savladao sunarodnika Aleksandra Zvereva.

Nemačko finale bila je prava poslastica za domaću publiku, a posle tri seta i skoro dva sata igre pobedu je odneo iskusniji Florijan Majer.

Iako tek 192. teniser sveta, Majer je uspeo da eliminiše jednu od najvećih nada svetskog tenisa trenutno, 38. na ATP listi Aleksandra Zvereva.

Već u trećem gemu prvog seta Zverev je dobio šansu da protivniku oduzme servis, ali je nije iskoristio. Ono što njemu nije pošlo za rukom, u nastavku seta Majer je uradio dva puta. Napravio je brejk u šestom i osmom gemu i slavio sa 6:2.

Drugi deo meča mlađi Nemac otvorio je brejkom. Vodio je sa 3:2 kada je Majer uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat, ali mu u 11. gemu ovog seta Zverev ponovo oduzima servis za prednost od 6:5. Servirao je za set i posle prve šanse poravnao je rezultat na 1:1 u setovima – 7:5.

Brejkom u šestom gemu Majer je odlučio treći set. Iako je Zverev u devetom gemu imao šansu da vrati izgubljen servis, nije uspeo, a Majer je nakon toga realizovao treću meč loptu za konačnih 2
:1 u setovima.

Za 32-ogodišnjeg Nemca ovo je bilo šesto finale u karijeri, a druga ATP titula. Prethodno je slavio u Bukureštu, sad već davne, 2011. godine.

Teme:   Aleksandar Zverev, Vesti