21/07/22 - 17:07h

GŠTAD: Rud, Beretini i Tim u četvrtfinalu

Peti teniser sveta Kasper Rud plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Gštadu.

Fiti: Getty Images North America

Prvi favorit je nakon sat vremena i 40 minuta bio bolji od Jirija Lehečkog rezultatom 6:3, 6:4.

Oba seta Rud je dobio uz brejk prednosit.

Naredni protivnik biće mu Španac Žaume Munar.

Uspešan u osmini fina bio je i drugi nosilac Mateo Beretini.

Italijan je savladao Rišara Gaskea sa 6:4, 6:3, u meču koji je trajao sat i po vremena.

I on je u svakom setu napravio po jedan brejk.

U četvrtfinalu rival će mu biti Pedro Martinez.

Pobedu je zabeležio i Dominik Tim.

U duelu sa Federikom Delbonisom koji je trajao nešto manje od dva sata, Tim je slavio rezultatom 7:6 (8:6), 6:4.

U prvom setu obojica su napravili po brejk. U produćetku Federiko je propustio dve set lopte, nakon čega je Tim došao do svoje prilike da dobije set i realizovao je.

U drugom setu Austrijanac je napravio dva brejka.

U sledećem meču on će se sastati sa Huanom Pablom Variljasom koji je eliminisao Roberta Bautistu Aguta sa 7:6 (7:3), 7:5.

Teme:   ATP u Gštadu, Dominik Tim, Kasper Rud, Mateo Beretini, Teniseri, Turniri, Vesti