24/02/20 - 11:09h

Garin slavio u Riu, Opelka osvojio titulu u Delrej Biču

Čileanac Kristijan Garin trijumfovao je u finalu ATP turnira u Riu, dok je ovogodišnji šampion Delrej Biča postao domaći teniser Rajli Opelka.

Source: Getty Images Europe

Garin je u finalu savladao savladao Italijana Đanluku Mađera sa 2:0 u setovima nakon sat i po vremena igre.

U prvom setu obojica su iskoristili po jednu priliku za brejk, pa je ovaj deo meča rešen u produžetku u kome je, prvom set loptom, slavio Garin rezultatom od 7:3. U drugom setu Mađer je bio nadomak preokreta, Imao je prednosti od 5:3, ali je tada Čileanac uspeo da izjednači, a zatim i da, brejk loptom, dođe do rezultata od 7:5 i pobede.

Garinu je ovo druga titula zaredom, a prva sa turniru ATP 500 ikada. On je ovog ponedeljak postao 18. igrač planete, što mu je rang karijere.

Rajli Opelka je do titule u Delrej Biču došao pobedom nad Jošihitom Nišiokom iz Japana sa 2:1 u setovima, u duelu koji je trajao nešto više od dva sata.

Opelka je u četvrtom gemu prvog seta napravio brejk, a Nišioka je odmah uspeo da ga vrati. Pred kraj seta Rajli je iskoristio još jednu priliku za brejk i njome dobio ovaj deo meča rezultatom od 7:5. U drugom setu obojica su sačuvali svoje servise, pa se igrao taj-brejk. Tu je Jošihito, drugom set loptom, sa 7:4 uveo meč u treći set.

Odlučujuća deonica duela bila je u znaku američkog tenisera. On je dva puta oduzeo servis protivniku i bio siguran na svom servisu, a set je završio rutunskim rezultatom od 6:2.

On je napredovao za 15. pozicija i ovog ponedeljak postao je 31. teniser planete.

Teme:   Atp Rio, Teniseri, Turniri, Vesti