20/04/19 - 17:25h

Fonjini nadigrao Nadala za finale Monte Karla!

Italijanski teniser Fabio Fonjini plasirao se u finale Masters turnira u Monte Karlu.

18. teniser sveta je u polufinalu nadigrao branioca trofeja i “Kralja šljake”, Rafaela Nadala u dva seta nakon sat i po vremena igre.

Prvi set Italijan je započeo brejkom, ali ga je Nadala odmah vratio, a zatim ga ponovio za prednost od 3:1. Fabio je u petom gemu iskoristio još jednu šansu za brejk. Izjednačio je rezultat, da bi onda u devetom gemu ponovo oduzeo servis Špancu, a set je završio u svoju korist sa 6:4.

U nastavku duela Fonjini je napravio tri brejka i dobio pet vezanih gemova, ali u narednom gemu nije uspeo da iskoristi nijednu od tri meč lopti. Rafa je vratio jedan servis i smanjio prednost protivnika na 5:2, da bi Fabio zatim iskoristio meč loptu i sa 6:2 se plasirao u finale.

Njegov protivnik u borbi za titulu je Dušan Lajović koji je bio bolji od Danila Medvedeva.

Teme:   Fabio Fonjini, Masters, Masters u Monte Karlu, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti