16/04/16 - 14:59h

FK: Srbija vodi – Aleks blistala u praznom Pioniru!

Prvi bod za Srbiju u duelu sa Belgijom donela je Aleksandra Krunić savladavši na otvaranju 60. teniserku sveta Kirsten Flipkens sa 2:0 u setovima.

A. Krunić67
K. Flipkens46
Aleksandra Krunic

Krunićeva je slavila sa 6:4, 7:6 posle sat vremena i 44 minuta.

Aleksandra je došla do brejka već u prvom gemu i prednost realizovala na 2:0. U trećem gemu protivnica je doživela nezgodan pad, ali je to nije sprečilo da smanji zaostatak. Flipkens je u ovom delu meča propustila jedinu šansu za brejk koju je imala, a Krunićeva je prednost sačuvala do kraja seta za 6:4.

Belgijanka je bolje ušla u drugi set. Posle sigurno osvojenog servis gema, oduzela je i Aleksandrin servis za prednost od 2:0. Već u narednom gemu Krunićeva je uspela da vrati brejk, ali je usledio niz osvojenih gemova teniserke iz Belgije. Iako je imala prednost od 4:1, Flipkens je na terenu delovala nervozno, smetala joj je publika, a Aleksandra je uspela da se vrati u meč. Osvojila je naredna tri gema, uključujući i jedan na servis Belgijanke, i izjednačila rezultat na 4:4. U 11. gemu Aleks je bez izgubljenog poena došla do brejka za vođstvo od 6:5, ali je Kirsten trećim brejkom u ovom delu meča dovela rezultat do novog poravnanja – 6:6. U taj-brejku Aleksandra se suočila sa dve set lopte protivnice i slavila sa 10:8!

Nakon ovog meča na teren će Jovana Jakšić i Janina Vikmajer.

Teme:   Aleksandra Krunić, Fed kup, Kirsten Flipkens, Srbija - Belgija, Teniserke, Turniri, Vesti