07/02/15 - 18:26h

FK: Jorović bolja od Konjuh, Srbija vodi 1:0!

Srpska teniserka Ivana Jorović donela je Srbiji prvi poen u meču sa Hrvatskom. Ona je sa 2:1 u setovima posle nešto više od dva sata igre savladala Anu Konjuh.

I. Jorović627
A. Konjuh365
Ivana Jorovic

Prvi set pripao je srpskoj teniserki, koja je u osmom gemu protivnici oduzela servis i povela sa 5:3. Servirala je za pobedu u ovom delu meča i dobila ga sa 6:3.

Iako je posle prvog seta izgledalo da Ivana Jorović neće imati problema, Ana Konjuh se vraća u meč. Već na startu Hrvatica je imala veliku prednost od 3:0, a do kraja seta prepustila je Ivani samo dva gema. Posle 6:2 Konjuh je izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

Treći deo meča, odlučujući set, bio je dramatičan za obe teniserke. U prvom gemu ovog seta Jorovićeva je oduzela protivnici servis i čuvala brejk prednosti sve do 5:2. U gemu u kom je servirala za pobedu, Konjuh joj je uzvratila ribrejkom za 5:3, a zatim došla i do izjednačenja – 5:5. Nakon toga igrali su se dugi gemovi, mnogo izjednačenja, a Srpkinja je propustila tri brejk lopte. Četvrtu joj je protivnica poklonila napravivši duplu servis greška, pa Jorović prelazi u vođstvo od 6:5. Servira za meč i koristi prvu šansu (7:5) – Srbija vodi sa 1:0 protiv Hrvatske.

Naredni meč igraće Aleksandra Krunić i Dona Vekić.

Teme:   Fed kup, Ivana Jorović, Srbija - Hrvatska, Teniserke, Vesti