09/02/14 - 21:20h

FK: Bušar bolja i od Vesne za konačnu pobedu Kanade

Srpska teniserka Vesna Dolonc poražena je u trećem odlučujućem meču prvog kola svetske grupe B Fed kupa koji se igra u Kanadi. U prvom duelu drugog dana Eženi Bušar je savladala Srpkinju rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:3 i tako odvela Kanadu u plej of za popunu svetske grupe A. Poraz od Kanade znači da će naš tim u narednom kolu Fed kupa igrati za opstanak u drugoj Svetskoj grupi sa nekim od timova koji su prošli dalje iz Zone I.

Var / Pan662
Jan / Kle7010

Kanada

Meč je počeo sjajnom igrom Eženi Bušar koja je za 18 minuta napravila tri brejka, u drugom, četvrtom i šestom gemu, te osvojila prvi set ubedljivim rezultatom 6:0.

U drugom setu bolje je krenula Vesna, napravila brejk u prvom gemu, ali je već u narednom Eženi uzvratila i izjednačila na 1:1. U nastavku seta, u šestom gemu Kanađanka je još jednom oduzela servis protivnici i stigla do prednosti od 4:2. Međutim, u sledećem gemu Vesna Dolonc je uzvratila brejk, ali je to prokockala u osmom kada je Bušar napravila ključni brejk, a potom ga i materijalizovala za konačnih 6:3 u drugom delu igre.

Poraz od Kanade znači da će naš tim u narednom kolu Fed kupa igrati za opstanak u drugoj Svetskoj grupi sa nekim od timova koji su prošli dalje iz Zone I.

Teme:   Fed kup, Srbija - Kanada, Teniserke, Vesna Dolonc, Vesti