Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u finalu ATP turnira u Budimpešti.

F. Krajinović631
M. Beretini466

Krajinovic

Ni u svom drugom ATP finalu Krajinović nije uspeo da dođe do prve titule, pošto ga je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, porazio Italijan Mateo Beretini.

Momak iz Italije slavio je sa 4:6, 6:3, 6:1 posle sat vremena i 43 minuta tenisa i tako osvojio svoj drugi ATP trofej.

Filip je slabije startovao, a do prve brejk lopte Italijan je došao već u drugom gemu. U nastavku seta srpski teniser nije rivalu dozvolio da bude u prilici da mu oduzme servis, a u devetom gemu iskoristio je jednu od dve brejk šanse i poveo sa 5:4. Servirao je za set i uz jedan izgubljeni poen slavio sa 6:4.

Do kraja meča Filip nije imao više nijedan šansu za brejk, a Beretini je realizovao četiri od devet. Bilo je to dovoljno da rutinski dođe do preokreta i svoje druge ATP titule – 6:3, 6:1.

Ostvareni rezultat u Budimpešti doneće Krajinoviću veliki povratak u TOP 100, do 77. pozicije.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Budimpešti, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti