08/04/15 - 17:40h

Filip Krajinović bez plasmana među osam! (Napulj)

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da izbori plasman u četvrtfinale čelendžera u Napulju. Filip je u okviru drugog kola poražen od Spanca Rubena Ramireza Idalga sa 0:2, po setovima 2:6, 2:6 posle 80. minuta igre.

F. Krajinović22
R. Ramirez Idalgo66

Filip

Filip

Filip je u Napulju bio postavljen za drugog nosioca i bio je izraziti favorit protiv 37-godišnjeg Ramireza Idalga, koji u ovom trenutku zauzima tek 202. poziciju na ATP listi, pa utoliko ovaj poraz predstavlja veliko iznenađenje.

Iskusni Španac je kontrolisao duel od početka do kraja, uspeo je da iskoristi 4/6 brejk šansi, dok su Krajinovića skupo koštale propuštene prilke, jer je imao statistiku 0/7.

Idalgo je već u ranoj fazi prvog seta oduzeo servis mladom Somborcu, da bi u u nastavku sa novim brejkom bez većih problema rešio prvi deo igre sa 6:2.

U drugom setu, iako to rezultat ne govori, bilo je mnogo više borbe, ali osnovna razlika je bila u tome što je Španac uspeo svoje šanse da iskoristi, dok Krajinović nije realizovao ukazane brejk prilike, imao ih je čak šest u drugom setu, pa je Idalgo slavio identičnim rezultatom – 6:2.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Filip Krajinović, Rang Lista, Teniseri, Vesti