25/04/19 - 19:14h

Fijasko u Budimpešti: Čilić imao meč loptu, pa izgubio četvrti put zaredom

Prvi nosilac Marin Čilić poražen je u svom prvom meču na ovogodišnjem turniru u Budimpešti.

Marin Cilic

Bolji od njega bio je Pablo Kuevas, 73. teniser planete. U meču koji je trajao tri sata i 15 minuta, Urugvajac je slavio sa 2:1 u setovima – 5:7, 7:6(8:6), 7:6(7:3).

Čilić je u taj-brejku drugog seta propustio meč loptu, a potom se uspešno suočio sa pet prilika svog rivala, pre nego što je Kuevas iskoristio šestu šansu da ovaj meč završi u svoju korist.

Trenutno 11. igrač sveta zaređao je loše rezultate, a ovo je treći uzastopni turnir na kom je poražen u prvom kolu, posle Majamija i Monte Karla. Prethodno je u Indijan Velsu takmičenje završio u drugom kolu, a u Dubaiju je takođe ispao na startu. Od Australijan opena hrvatski teniser zabeležio je samo jedan trijumf.

Pablo Kuevas će u četvrtfinalu biti rival Matea Beretinija.