11/02/16 - 10:38h

FENIKS IZ PEPELA: Nesalomivi Lajović slavi pobedu karijere!

Srpski teniser Dušan Lajović napravio je fantastičan uspeh na ATP turniru u Buenos Ajresu, pobedom nad 12-im teniserom sveta, Džonom Iznerom. Lajović je slavio sa 7:6(12:10), 4:6, 7:6 (8:6), posle dva sata i 23 minuta borbe.

D. Lajović747
Dž. Izner666

Lajovic_slavi
Dušan Lajović spasavao set lopte i u prvom kolu…

Bila je to prva pobeda Dušana Lajović nad Top 20 teniserom u karijeri! Srpski teniser je do nje došao nakon uzbudljivih taj-brek završnica.

Baš kao i u prvom kolu protiv Fakunda Argelja, Lajović je spasavao set lopte u taj-brejku i na kraju slavio, uprkos tome što je protivnik osvojio više poena (114-107).

U četvrtfinalu, Dušan će se sastati sa još jednim igračem iz Top 20 – Dominikom Timom ( ATP rang 19 – 22. god.). Austrijanac je najmlađi među 20 najboljih tenisera sveta, a zanimljivo je da su on i Dušan dubl partneri na takmičenju u Buenos Ajresu. I on je u je u meču drugog kola spasao meč loptu i izbacio Elijaša sa 3:6, 7:6, 6:3.

Dušan je u taj-brejku prvog seta gubio sa 6:4, spasao ukupno četiri set lopte, da bi svoju treću iskoristio i poveo sa 1:0. Na startu drugog seta Lajović je spasao tri vezane brejk lopte, ali je u sedmom gemu Izner ipak napravio brejk i do kraja odservirao za izjednačenje.

To nije demoralisalo srpskog tenisera, koji je pri rezultatu 4:4 u trećem setu spasao brejk loptu i izborio novi taj brejk. Lajović je spasao jednu meč loptu na 6:5, a potom je osvojio još dva poena za veliku pobedu.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dušan Lajović, Teniseri, Vesti