28/02/15 - 20:51h

Federer sprečio Noleta da osvoji petu titulu u Dubaiju!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da osvoji titulu na ATP turniru u Dubaiju. Bolji od njega u finalu bio je Švajcarac Rodžer Federer, sa 2:0 u setovima.

N. Đoković35
R. Federer67

Meč između Novaka Đokovića i Rodžera Federera trajao je sat vremena i 25 minuta, a teniser iz Švajcarske osvojio je svoju sedmu titulu na ovom turniru.

Đoković je u trećem gemu prvog seta došao do prvih brejk lopti, ali ih nije iskoristio. Federer svoju šansu nije propustio, pa je u osmom gemu oduzeo Noletu servis i poveo sa 5:3. Servirao je za set i dobio ga sa 6:3, posle dve set lopte.

Drugi set bio je neizvestan do samog kraja. Čuvali su svoje servise, a prvu brejk priliku imao je Novak u desetom gemu. To su ujedno bile i set lopte, ali ih je Đoković propustio, pa je Federer izjednačio rezultat na 5:5. Nakon toga napravio je brejk i poveo sa 6:5, a onda servirao za pobedu. U poslednjem gemu Đoković je imao još jednu brejk priliku, ali se i ovaj deo meča završio u korist Švajcarca – 7:5.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti