08/07/12 - 18:29h

Federer osvojio Vimbldon, kraj Novakove vladavine!

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je titulu na Vimbldonu, nakon što je sa 3:1 savladao domaćeg tenisera Endija Mareja. Osim sedme titule na Vimbldonu koju je osvojio, Federer se nakon ove pobede vraća i na prvo mesto ATP liste.

Ponesen navijanjem publike, Marej je napravio prvi brejk u meču. Poveo je sa 2:0, ali je Federer u naredna dva gema uspeo da izjednači rezultat. U osmom gemu je Švajcarac imao dve brejk lopte, ali je Marej uspeo da ih spasi i oduzme protivniku servis već u sledećem gemu. Poveo je sa 5:4, a onda i servirao za pobedu u ovom setu, 6:4.

U drugom setu su oba tenisera igrala fantastično, kako i dolikuje finalistima jednog ovakvog turnira. Bilo je mnogo brejk šansi, ali smo prvi brejk videli tek u dvanaestom gemu, i uspeo je da ga napravi Švajcarac. Dobio je ovaj set posle 55 minuta igre i izjednačio rezultat na 1:1.

Rodžer Federer

Početkom trećeg seta usledila je pauza zbog kiše. Trebalo je oko pola sata organizatorima da spuste krov, a onda se igra nastavila. Federer nije gubio snagu, igrao je sve bolje. U šestom gemu odigrali su 25 poena, a Federer ga je osvojio, na Marejev servis. Poveo je sa 4:2, a onda lako završio ovaj set u svoju korist (6:3).

I u četvrtom setu videli smo samo jedan brejk. Napravio ga je Švajcarac u petom gemu, a onda lako došao do osvojenog seta i pobede od 3:1, koja ga je dovela do sedme titule na Vimbldonu i prvog mesta na ATP listi.
Novak Đoković je na ovoj poziciji bio godinu dana, od prošlogodišnjeg Vimbldona, a nakon ovog finala Rodžer Federer mu beži za 75 poena. Po svemu sudeći, sledi nam uzbudljiv deo sezone. Videćemo da li će Novak uspeti da se vrati na tron, ili će Federer napraviti veću razliku.

Teme:   ATP, Endi Marej, Grend Slem, Rodžer Federer, Turniri, Vesti, Vimbldon