25/10/14 - 19:41h

Federer na Gofana u finalu Bazela!

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u finale ATP turnira iz serije 500 u Bazelu pobedivši Hrvata Ivu Karlovića sa 2:1, po setovima 7:6(8), 3:6, 6:3 posle jednog časa i 42. minuta igre.

R. Federer736
I. Karlović663

Roger-Federer-Basel-2014-img23840_668

Federer će se u finalu sastati sa Belgijancem Davidom Gofanom u nameri da osvoji svoju šestu titulu u svom rodnom gradu, pošto je prethodna dva finala gubio od Argentinca Huana Martina Del Potra.

Za očekivati je da kada preko puta mreže imate igrača kao što je Ivo Karlović, odigrate bar jedan taj-brejk. Tako je bilo i u prvom setu u meču između Federera i hrvatskog tenisera. Švajcarac je imao tri vezane brejk šanse u četvrtom gemu, ali je visoki Hrvat sve tri neutralisao odličnim servisom. Epilog prvog seta je bio taj-brejk u kome su se igrači smenjivali u vođstvu, da bi neizvesna završnica ipak pripala Federeru, koji osvaja prvi set rezultatom 10:8.

Ključni momenat drugog dela igre odigrao se u osmom gemu, kada Karlović uspeva da oduzme servis Švajcarcu, nakon nekoliko sjajnih riterna, da bi u narednom gemu sigurnim servisom poravnao rezultat u setovima.

Odlučujući set je doneo izjednačenu borbu do četvrtog gema, tada je došlo do malog pada u igri Karlovića, što Rodžer surovo kažnjava i dolazi do brejka koji je prelomio duel. Do kraja, Federer nije imao nikakvih problema da sačuva prednost i nađe se u novom finalu.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bazelu, Ivo Karlović, Polufinale, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti