03/03/15 - 10:10h

Februar: Glasajte za najbolju teniserku meseca! (Anketa)

Februar je iza nas. Mesec u kome je odigrano dvanaest ATP turnira, duplo manje WTA takmičenja i Fed kup. Od ove godine odlučili smo da uvedemo zanimljivo ‘takmičenje’ na našem sajtu. Naime, na kraju svakog meseca imaćete priliku da glasanjem u anketi izaberete najboljeg tenisera i teniserku u tom periodu. Pred vama su naši izbori za februar, a anketa će biti otvorena do srede 04. marta. Glasajte!

Andrea Petkovic

Andrea Petković

Andrea Petković je mesec započela kao 12. teniserka sveta, a završila ga je povratkom u top 10. Prvo je u Fed kupu donela dve pobede svojoj reprezentaciji – zabeležila je ‘tesne’ pobede protiv Australijanki Samante Stosur i Jarmile Gajdošove. Zatim je osvojila titulu u Antverpu, gde joj je finalni meč predala Karla Suarez Navaro. Nakon toga ostvarila je dva nešto slabija rezultata – drugo kolo u Dubaiju i četvrtfinale Dohe, ali je sigurno zaslužila da se nađe na našoj listi.

Timea Baščinski

Timea Bascinski

Teniserka iz Švajcarske je trenutno 31. teniserka sveta, a od početka februara napravila je pomak od pet mesta na WTA listi. Razlozi za njeno ‘nominovanje’ na ovom takmičenju su sasvim jasani – ovog meseca odigrala je sedam mečeva i iz svih sedam izašla kao pobednica. Baščinski je početkom meseca ostvarila dve pobede u Fed kupu (protiv Šveđanki Larson i Peterson), a zatim osvojila titulu u Akapulku. U sjajnom finalu eliminisala je treću nositeljku Karolinu Garsiju sa 6:3, 6:0.

Lusi Safarova

Lusi Safarova je tokom februara odigrala tri turnira i ostvarila tri odlična rezultata. Osvojila je titulu u Dohi savladavši u finalu Viktoriju Azarenku sa 6:4, 6:3, a u Dubaiju i Antverpu igrala je četvrtfinala. U oba meča bolja od nje bila je Karolina Pliskova.

Anketa je otvorena do 4. marta, a možete glasati za dve teniserke:

Teme:   Andrea Petković, Anketa, Februar, Lusi Safarova, Teniserka meseca, Teniserke, Timea Baščinski, Vesti