16/07/16 - 15:08h

SRB – GBR: Lajović ubedljiv za 1:1!

Dušan Lajović je danas doneo poravnanje Srbiji u meču četvrtfinalnog duela sa Velikom Britanijom. Prvi reket našeg tima u ovom susretu bio je bolji od Džejmsa Varda sa 3:0 (6:1, 6:3, 6:2).

Pobeda Lajovica

Organizatori četvrtfinalnog duela Dejvis Kupa između Srbije i Velike Britanije i danas su imali probleme zbog kiše.
Susret Dušana Lajovića i Džejmsa Varda koji je juče odgođen zbog kiše, iz istog razloga je pomeran i danas. Ipak, dva tenisera su izašla na teren oko 13 časova i meč je mogao početi.

I SET

Lajović je sjajno zaigrao od početka današnjeg susreta. Sa dva brejka Dušan je imao prednost od 4:1, a zatim servisom bez izgubljenog poena došao na gem od osvajanja prvog seta. Vard, koji je najbolji otpor pružio u petom gemu ovog dela, bio je blizu smanjenja rezultata, ali novim brejkom Lajović osvaja prvi set sa 6:1.

Oba tenisera su u ovom delu odservirala po jedan as, a nešto uspešniji na prvom servisu bio je domaći igrač koji je imao i osam vinera i 11 neiznuđenih grešaka. Sa druge strane, Vard je tri puta pogađao vinere, a napravio je jednu grešku manje.

II SET

U istom ritmu Dušan Lajović je započeo i drugi set koji je otvorio svojim servisom. Nakon manjih problema došao je do osvajanja ovog, ali i naredna dva gema i stvorio prednost od 3:0.
Britanac je uspeo da četvrtom gemu nakon tri brejk lopte za Lajovića smanji rezultat na 3:1, a do novih poena došao je u šestom gemu.
Srpski teniser ponovo odlazi na plus tri (5:2), ali Vard još jednom uzvraća na svoj servis gem. Konačan rezultat drugog dela ovog meča postavlja Lajović na svoj servis za 6:3.

Lajovic

To kako je Lajović igrao u ovom setu potvrđuje i podatak da njegov protivnik nije imao nijednu brejk priliku, a on je iskoristio tri od četiri. Vard je osvojio dva gema više, ali je više i grešio u odnosu na prvi set. Napravio je 18 neiznuđenih grešaka i osvojio tek 54 odsto poena na prvi servis.

III SET

Treći set Vard otvara dobijenim gemom na svoj servis, ali i Lajović nastavlja svoju dominaciju. Nakon 1:1, usledila su dva gema za Lajovića bez izgubljenog poena, pa se na semafor upisao i Vard.
Beogradskih 15 stepeni danas više je prijalo Dušanu koji još jednom pravi seriju od dva gema u nizu za konačnih 6:2 i poravnanje rezultata : Srbija – Velika Britanija 1:1.

Na Tašmajdanu će se danas odigrati i meč dublova. Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić su najavljeni za taj duel, dok bi Veliku Britaniju trebali predstavljati Dominik Inglot i Džejmi Marej. Direktan prenos tog susreta možete pratiti na našem portalu.