EKSPRESNO, PRE MRAKA: Đoković odbranio četvrtfinale Vimbldona!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u čevrtfinalu ovogodišnjeg Vimbldona.

N. Đoković666
K. Hačanov422

Source: Matthew Lewis/Getty Images Europe

On je u meču osmine finala sa 3:0 u setovima nadigrao Rusa Karena Hačanova, trenutno 40. tenisera sveta.

U meču koji je trajao sat vremena i 45 minuta, Đoković je slavio sa 6:4, 6:2, 6:2. Novak je tako odbranio četvrtfinale igrano prošle godine, a u borbi za polufinale očekuje ga duel sa Japancem Keijem Nišikorijem.

Novak će u sredu igrati svoje 41. grend slem četvrtfinale u karijeri.

I SET

Ruski teniser je meč započeo brejkom, ali je već u narednom gemu Đoković uspeo da uzvrati ribrejkom i izjednači na 1:1. Nekoliko gemova kasnije Novak je još jednom oduzeo servis Hačanova za prednost od 4:2, ali je mladi Rus brzo reagovao i sprečio ga da realizuje vođstvo. Smanjio je na 4:3, a potom izjednačio rezultat – 4:4.

U nastavku duela Đoković je igrao furiuzno i novim brejkom završio prvi set u svoju korist – 6:4.

II SET

Niz dobijenih gemova nastavio je srpski teniser i u drugoj deonici, u kojoj je ekspresno stigao do prednosti od 3:0, pre nego što je Hačanov uspeo da se upiše na semafor. Do kraja seta još jednom je oduzeo servis ruskog tenisera i završio ga sa ubedljivih 6:2.

III SET

U uvodnim gemovima trećeg seta obojica su igrali sjajno na svoj servis. U šestom gemu Novak je došao do prvih brejk šansi, a Hačanov mu je slanjem loptice u mrežu pomogao da iskoristi drugu priliku za vođstvo od 4:2. Osvojio je Novak još dva gema u nizu, iskoristio treću meč loptu, a dvadesetdvogodišnjeg Rusa ostavio na ‘dvojci’ u ovom setu – 6:2.

• Hačanov – Đoković 0:3

Teme:   Grend Slem, Karen Kačanov, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon