09/02/16 - 22:40h

Dušan Lajović u drugom kolu Buenos Ajresa

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Buenos Ajresu pobedom nad domaćim igračem Fakundom Argueljom. Lajović je slavio sa 2:0, po setovima 7:6 (9:7), 6:4.

Dusan Lajovic

Srbin je do pobede nad Argentincem došao posle sat vremena i 35 minuta igre. Fakundo Argueljo, 138. teniser sveta, zamenio je Fernanda Verdaska na turniru, koji je prvobitno trebalo da bude Dušanov protivnik.

U narednom kolu, Lajović se sastaje sa četvrtim nosiocem Džonom Iznerom.

Prvi set je trajao 55 minuta. Lajović se već u trećem gemu, pri rezultatu 1:1, suočio sa tri vezane brejk lopte ali je uspeo da ih spase i sačuva svoj servis. Do 13-og gema nije bilo brejk lopti, pa je pobednik prvog seta dobijen u taj-brejku. Argentinac je napravio dva mini brejka i poveo sa 6:2, ali mu ni četiri brejk lopte nisu bile dovoljne da osvoji set. Lajović je izjednačio na 6:6, potom spasao još jednu set loptu, da bi već prvu svoju pretvorio u vođstvo od 1:0.

To se ispostavilo ključnim za meč, pošto je Dušan lakše slomio otpor rivala u nastavku. U maratonskom četvrtom gemu, srpski teniser je iskoristio treću brejk loptu, a nakon toga dobro odservirao za 3:1. Ipak, Argueljo je uspeo da odmah uzvrati i izjednači na 3:3. To nije poremetilo Dušanovu igru, već je napravio još dva brejka i slavio u drugom setu sa 6:3.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dušan Lajović, Teniseri, Vesti