08/10/14 - 13:33h

Dušan Lajović teško do četvrtfinala Taškenta

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Taškentu. Srbin je u teškom meču drugog kola eliminisao Francuza Luku Puia rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (13:11), 5:7, 6:4 nakon dva sata i 30 minuta igre. Naš teniser će se u borbi za polufinale sastati sa hrvatsikm teniserom Ćorićem.

D. Lajović756
L. Pui674
Dusan Lajovic

Duel je krenuo dobrim servisima sa obe strane, a takav trend viđen je tokom čitavog prvog dela igre, pa je epilog morao biti viđen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” viđena je još veća borba, puno preokreta, puno set lopti, da bi se na kraju seta bolje snašao Dušan Lajović i osvojio taj-brejk rezultatom 13:11, za konačnih 7:6.

U drugom setu takoće brejkova nije bilo do pred sam kraj seta, ali se Luka Pui potrudio da reši sve pre “trinaestog gema” pa je u samoj završnici napravio brejk i izjednačio na 1:1 u setovima, osvojivši drugi period sa 7:6.

Treći set bolje je počeo za tenisera iz Srbije, koji je u prvom delu seta napravio brejk, vodio 4:2, ali je potom Francuz uvratio, da bi Dušan Lajović novim oduzetim servisom priveo set kraju osvojivši ga sa 6:4.

Dušan Lajović će se u borbi za polufinale sastati sa hrvatsikm teniserom Ćorićem, koji je danas eliminisao osmog favorita, Kudrijavceva, rezultatom 2:1.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti