24/02/18 - 16:02h

Dubai: Čan i Jang najbolje u dublu

Tajvanđanka Hao-Čing Čan i Zaoksuan Peng iz Kine pobedile su u finalu WTA turnira u Dubaiju u kategoriji dublova.

One su igrale protiv para koji takođe čine teniserke sa Tajvana i iz Kine, Su-Vei Hsjen i Čuai Peng.

Meč je trajao sat vremena i 32 minuta, a prvi set dobile su Hsjen i Peng. 69. i 32. teniserke sveta izgubile su jedan servis, ali su oduzele protivnicama dva i time dobile ovaj deo meča sa 6:4.

U narednom delu igre Čan i Peng napravile su preokret, osvojile tri brejka i sa 6:2 u gemovima izjednačile rezultat.

One su i u poslednjoj etapi duela bile bolje i u setu koji se igrao do 10 prve stigle do ove cifre, što ih je sa 2:1 u setovima dovelo do pobede ovom turniru.