Srpski teniser Novak Đoković osvojio je egzibiciju u Abu Dabiju!

N. Đoković477
K. Anderson655

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

On je Mubadala šampionat osvojio četvrti put u karijeri, nakon 2011, 2012. i 2013. godine.

U finalu je nadigrao prošlogodišnjeg šampiona, Kevina Andersona iz Južnoafričke republike.

Na terenu su proveli tri sata, a srpski as je slavio posle tri odigrana seta i nakon preokreta – 4:6, 7:5, 7:5.

Nakon ovog takmičenja Đokovića očekuje turnir u Dohi, koji je na programu od 31. decembra.

TOK MEČA:

Do prve brejk šanse na meču došao je srpski teniser u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio. Anderson je, sa druge strane, realizovao jedinu šansu da Đokoviću oduzme servis u ovom delu meča i tako poveo sa 5:4. Servirao je za set i završio ga sa 6:4.

U nastavku susreta vođena je velika borba, a obojica su odlično servirali. Novak je u drugoj deonici meča bio za nijansu bolji, pa je brejkom u 12. gemu rešio set u svoju koristi i tako poravnao na 1:1 – 7:5.

Teniser iz Južnoafričke republike nije posustajao, a Đokoviću je bilo potrebno pet meč lopti da završi ovaj susret. Prve tri je propustio pri rezultatu 5:4, ali je sa 7:5 slavio i u odlučujućem setu i tako stigao do svog četvrtog trofeja u Abu Dabiju.

Teme:   Egzibicioni turnir Abu Dabi, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti