11/01/20 - 06:19h

Đoković “slomio” Medvedeva, Srbija u finalu ATP kupa!

Reprezentacija Srbije igraće u finalu ATP kupa, nakon što je u polufinalnom duelu sa 2:0 povela protiv Rusije!

N. Đoković656
D. Medvedev174

Source: Getty Images AsiaPac

Poen potreban za plasman u finale našoj zemlji doneo je najbolji srpski teniser, Novak Đoković. Posle velike borbe koja je trajala skoro tri sata i tri odigrana seta, Đoković je nadigrao petog igrača sveta, Danila Medvedeva – 6:1, 5:7, 6:4.

Prethodno je Dušan Lajović ostvario sjajan trijumf nad Karenom Hačanovim, a dubl će se igrati bez rezultatskog značaja.

Rival Srbije u finalu prvog izdanja ATP kupa biće domaćin Australija ili osvajač Dejvis kupa, Španija.

TOK MEČA:

Prvi deo meča trajao je nešto više od pola sata, a posle dva uvodna gema srpski teniser napravio je dva brejka i vezao pet dobijenih gemova za ubedljivih 6:1.

Do brejka je stigao i u prvom gemu drugog seta i sve je izgledalo kao da će nastaviti seriju, ali mu je Medvedev potom oduzeo servis. Čak 21 poen odigrali su u drugoj deonici ovog seta, a Rus je do svog prvog brejka stigao iz četvrtog pokušaja. Nakon toga on je bio taj koji je ušao u niz – tri gema kasnije vodio je sa 4:1, ali je Đoković uspeo da izbori izjednačenje. Vodili su veliku borbu, a do novog brejka ruski teniser stigao je u ključnom 12. gemu za 7:5 i 1:1 u setovima.

Snažna borba nastavljena je i u odlučujućem setu, a u petom gemu Novak je napravio brejk za vođstvo od 3:2.

Čuvao je prednost i u nastavku seta, a u desetom gemu, kada je Đoković servirao za meč, Medvedev je imao tri prilike da poravna rezultat. Srpski teniser uspešno se suočio sa svim brejk šansama rivala i posle druge meč lopte završio ovaj susret u svoju korist – 6:4.

Teme:   ATP kup, Danil Medvedev, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti