15/08/15 - 22:49h

Đoković počistio protivnika za finale Rodžers kupa!

Novak Đoković uspeo je da se plasira u finale Rodžers kupa u Montrealu! Protivnik u ovom meču bio mu je francuski teniser Žeremi Šardi. Maestralni najbolji srpski teniser svih vremena a i svetski lider u tenisu je, nakon izuzetno teške borbe za polufinale protiv Gulbisa, ovaj put sigurno trijumfovao i tako će se u finalu boriti za titulu.

N. Đoković66
Ž. Šardi44

Nole

Nije bilo lako, ali u svakom slučaju, bilo je lakše nego u četvrtfinalu i videlo se da je Novak naučio lekciju iz prethodnog meča. Danas su mu za pobedu trebala 2 kvalitetna seta i rezultat meča bio je 6-4, 6-4.

Novak je odlično startovao meč, oduzevši protivniku brejk. Šardi je bio pomalo nesiugran i nervozan, a Novak je umeo to da iskoristi. Imao je dve brejk šanse u tom gemu i drugu je iskoristio. Za osvajanje prvog seta bio je dovoljan taj jedan brejk prednosti i rešio je Srbin set bez većih problema u svoju korist.

U drugom setu je Novak došao do brejka nešto kasnije, tačnije u petom gemu, pa je Srbin tako poveo sa 3-2. Prednost od jednog brejka bila je dovoljna i ovaj put za vođstvo od 2-0 u setovima, koliko je bilo i dovoljno za prolaz u superfinale.

Ovo će Novaku biti četvrto finale u Montrealu a meč za titulu odigraće sa boljim iz duela Marej-Nišikori. Zagrejte dlanove, sutra ćemo svi zajedno da bodrimo našeg šampiona u borbi za novu masters titulu! Novače, uz tebe smo, srećno!

Teme:   Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti