Srpski teniser Viktor Troicki poražen je na startu ATP turnira u Dohi.

V. Troicki664
M. Beretini476

Troicki

Bolji od njega bio je 135. teniser sveta, kvalifikant Mateo Beretini iz Italije.

Do prvog brejka Troicki je došao u uvodnom gemu, ali je Italijan ubrzo uzvratio i izjednačio rezultat na 2:2. Bez izgubljenog poena u devetom gemu naš teniser je ponovo oduzeo servis Beretiniju, a potom servirao za konačnih 6:4.

U drugom setu vođena je velika borba. Obojica su propuštali brejk šanse, pa je set završen u taj-brejku. Italijan ga je dobio posle 12 odigranih poena – 7:5.

Loš start trećeg seta koštao je Troickog izgubljenog meča. Beretini je poveo sa 3:2, ali je tri gema kasnije naš teniser uzvratio ribrejkom i izjednačio rezultat na 4:4. Međutim, tu se zaustavio, a Italijan je vezao dva gema za konačnih 6:4 i plasman u osminu finala.

Nešto ranije danas u prvoj rundi je eliminisao i Filip Krajinović.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dohi, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki