10/03/21 - 18:59h

DOHA: Federer se vratio pobedom

Švajcarski teniser Rodžer Federer slavio je u prvom meču nakon više od godinu dana pauze.

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

Na turniru u Dohi, gde je kao drugi nosilac, na startu bio slobodan, u drugom kolu je bio bolji od Britanca Danijela Evansa nakon dva i po sata igre sa 2:1 u setovima.

U prvom setu do jedne brejk lopte došao je Evans, ali je nije iskoristio, pa je set rešen u taj-brejku u kome je Federer uspeo da napravi preokret i sa 5:6 dođe do rezultata od 10:8.

Na startu drugog seta Evans je spasio brejk loptu. Tri gema kasnije oduzeo je servis Federeru, a tu prednost zadržao je do kraja ovog dela meča koji je dobio sa 6:3.

Federer je u trećem setu, nakon propuštene meč lopte na servis protivnika, dva gema kasnije iskoristio novu šansu i njome sa 7:5 duel priveo kraju.

Švajcarac će se u četvrtfinalu sastati sa Nikolozom Basilašvilijem.

Teme:   ATP u Dohi, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti