04/01/19 - 19:15h

DOHA: Đoković bez plasmana u finale

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Dohi.

N. Đoković664
R. Bautista Agut376

Source: Matthew Lewis/Getty Images Europe

On se neće boriti za trofej u Dohi, a u polufinalnom meču ga je sa 2:1 u setovima nadigrao Španac Roberto Bautista Agut, šesti favorit.

Na terenu su proveli nešto više od dva i po sata, a Bautista je slavio sa 3:6, 7:6, 6:4.

U finalu će se španski teniser sastati sa pobednikom meča između Marka Čekinata iz Italije i Čeha Tomaša Berdiha.

TOK MEČA:

Novak je odlično započeo meč i za samo 13 minuta igre stigao do prednosti od 3:0. Rano stečeno vođstvo sačuvao je sve do kraja seta koji je dobio sa rutinskih 6:3.

I u drugom setu Đoković je prvi stigao do brejka prednosti, poveo je sa 4:3, ali je već u sledećem gemu Španac poravnao rezultat. Odveli su meč u traj-brejk, a Bautista je posle pet set lopti došao do izjednačenja od 1:1 – 8:6.

Španac je treći set otvorio brejkom, a tu prednost sačuvao je sve do kraja meča. Novak nije imao čak ni priliku da vrati servis, pa je Bautista postao prvi finalista ovogodišnjeg takmičenja u Dohi – 6:4.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dohi, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti