24/07/15 - 10:33h

Dobar start Karlovića i Tomića u Bogoti!

Prvi nosilac na turniru u Bogoti, Hrvat Ivo Karlović bio je uspešan na startu ATP turnira u Bogoti, pošto je u drugom kolu savladao posle preokreta domaćeg tenisera, Danijela Elahi Galana sa 6:7, 6:1, 6:3 posle skoro dva sata igre.

Karlovic

Karlovic

Karlović je osvojio pre dve godine titulu na premijernom izdanju ovog turnira, a prošle sezone je zaustavljen u finalu od Australijanca Bernarda Tomića.

Hrvatski teniser je propustio četiri set lopte u taj-brejku prvog seta, koji je na kraju ipak pripao Kolumbijcu, ali to ga nije demoralisalo, pa je u naredna dva demonstrirao klasu prepustivši protivniku samo četiri gema.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Čeh Radek Štepanek, koji je bio bolji od Australijanca Sema Grota sa 6:4, 6:0. Biće to sedmi okršaj dvojice veterana, a češki igrač vodi sa 4:2 u pobedama.

Branilac titule u prestonici Kolumbije, Bernard Tomić slavio je u duelu protiv Španca Adriana Menendeza-Maseirasa, takođe posle preokreta sa 6:7, 6:2, 6:4, pa će u meču za prolaz u polufinale igrati protiv Japanca Tacume Ita.

Adrian Menendez-Maseiras – Bernard Tomić 7:5, 2:6, 4:6

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, Bernard Tomić, Bogota, Drugo Kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti