01/02/13 - 18:00h

DK: Viktor preokrenuo za prednost Srbije od 1:0! (FOTO)

Srpski teniser Viktor Troicki pobedom je otvorio ovogodišnji Dejvis kup. Viktor je posle preokreta savladao Davida Gofana rezultatom 3:2, po setovima 1:6, 3:6, 7:6, 6:4, 6:4. U nastavku večeri sastaju se Novak Đoković i Olivije Rohus.

V. Troicki13766
D. Gofan66644
Viktor Troicki

Viktor je loše ušao u meč i već na startu dozvolio brejk koji je Gofan iskoristio i dominirao u prvom setu. Belgijanac je nastavio sa dobrim igrama, dok Troicki nikako nije mogao da se snađe. Na kraju je ostao na jednom gemu, a Gofan dobio prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu Srbin se držao do sredine seta, a onda Belgijanac pravi brejk koji mu je olakšao posao u nastavku seta. Na kraju drugog dela igre 6:3 za Davida Gofana.

BELGIUM v SERBIA-DAVIS CUP-FIRST ROUND

Kada su svi pomislili da je treći set formalnost Viktor je podigao nivo igre. Prvo je odmah na startu došao do brejka, ali je posle 3:0, dozvolio Gofanu da se vrati u meč i čak servira za prednost Belgijanaca. Troicki je tada vratio brejk i kasnije odveo set u taj-brejk koji je rešio u svoju korist i dobivši treći set rezultatom 7:6 smanjio rezultat na 2:1.

U četvrtom setu igralo se gem za gem, ali je pri kraju seta Viktor bio agresivniji što mu je donelo brejk šansu koju je iskoristio i dobrim servisima u nastavku dobio četvrti set rezultatom 6:4 i time izjednačio na 2:2.

Peti set tekao je slično kao i četvrti. Obojica su sigurno servirala, a onda je pri rezultatu 4:4 Viktor Troicki napravio brejk koji je u sledećem gemu materijalizovao i osvojivši peti set rezultatom 6:4 doveo Srbiju u prednost – 1-0.

Sledeći na teren izlazi Novak Đoković koji se sastaje sa Olivijeom Rohusem.

Teme:   Dejvis Kup, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki