06/04/13 - 08:00h

DK: Troicki poražen u velikoj borbi, Srbija – SAD 1:1

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da donese drugi poen našoj zemlji u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv SAD-a. Njega je posle više od tri sata igre i velike borbe savladao Sem Kveri sa 2:1 u setovima.

V. Troicki66614
S. Kveri73466
Viktor Troicki

Meč između Troickog i Kverija trajao je tri sata i 23 minuta, a našeg tenisera samo je set delio od pobede. Nažalost, nije izdržao do kraja, pa je posle prvog dana i Novakove pobede rezultat u četvrtfinalnom duelu sa SAD-om 1:1.

Kveri je bolje ušao u meč, i već u četvrtom gemu dolazi do brejka prednosti. Brzo je poveo sa 5:3, a onda mu Viktor oduzima servis. Naš teniser je spasio jednu set loptu, smanjio vođstvo Amerikanca na 5:4 i uspeo da se izbori za taj-brejk, koji je nažalost izgubio sa ubedljivih 7:1. Posle 52 minuta igre, Kveri vodi sa 1:0 u setovima.

Drugi set trajao je 40 minuta, a sa 6:3 dobio ga je naš teniser. U prva dva gema videli smo razmenu brejkova, a u šestom gemu Troicki ponovo oduzima servis Kveriju, a tu prednost je čuvao do kraja seta. Koristi drugu set loptu i izjednačava rezultat na 1:1.

Treći deo meča naš teniser dobio je bez mnogo muke. Od dve šanse za brejk koristi jednu, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom setu, 6:4.

Iako smo već videli bod za Srbiju, Viktor nije uspeo da posle preokreta dođe do još jednog seta. Poslednja dva seta, sa ubedljivih 6:1, 6:4 dobio je Amerikanac, koji je svojoj reprezentaciji obezbedio poen protiv Srbije.

Rezultat posle prvog dana ovog četvrtfinalnog duela je 1:1, a danas su na programu dublovi. Za SAD su prijavljeni Bob i Majk Brajan, koji će bez sumnje izaći na teren u Bojsiju, a za našu reprezentaciju, ukoliko ne dođe do promena, igraće Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac.

Teme:   Dejvis Kup, Srbija- Usa, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki