17/11/13 - 19:25h

DK: Štepanek bolji od Dušana, Češka osvojila Dejvis kup

Srpski teniseri nisu uspeli da osvoje Dejvis kup, nakon što je u petom meču finala Dušan Lajović poražen od Radeka Štepaneka. Nakon ove pobede, Češka je slavila sa 3:2 i odbranila titulu šampiona sveta.

D. Lajović311
R. Štepanek666
Photo by TenisUzivo.com

Već na startu prvog seta Dušan Lajović je došao do prve brejk lopte u meču, koju je iskoristio. Poveo je sa 1:0 i doneo navijačima novu nadu, ali već u sledećem gemu Štepanek uzvraća ribrejkom. Servira Čeh i dolazi u vođstvo od 2:1, a onda još jednom oduzima brejk Lajoviću. Naš teniser je prokockao vođstvo od 40:0, pa je posle četiri izjednačenja Štepanek ipak dobio najduži gem u meču do sada, 3:1. Nastavio je Čeh u pobedničkom ritmu i do kraja prepustio našem igraču samo još dva gema. Slavio je sa 6:3 u ovom delu meča, iskoristivši tek sedmu set loptu.

U drugom setu Štepanek se razigrao, a mladi Lajović nije imao rešenja za iskusnog Čeha. Napravio je seriju od 4:0, i tek onda prepustio Dušanu jedan gem. To je sve što je u ovom delu meča uspeo da uradi srpski teniser, jer je Čeh nastavio svojim tempom. Iskoristio je prvu set loptu i slavio sa 6:1.

Prva tri gema trećeg seta oboje su osvajali svoje servis gemove, a onda Radek dolazi do brejka za vođstvo od 3:1. Sigurno osvaja i svoj servis gem, pa povećava prednost na 4:1. Kao i u prethodnom setu, ostavlja Dušana na samo jednom gemu, i drugu godinu za redom postaje šampion Dejvis kupa.