15/09/18 - 17:34h

DK: SRBIJA OSTAJE U SVETSKOJ GRUPI: Trijumf Petrovića i Milojevića u dublu

Srpski teniseri Nikola Milojević i Danilo Petrović doneli su treću odlučujuču pobedu reprezentaciji Srbije za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa!

Petrović/Milojević767
Bopana/Mineni626

Zimbio

Oni su u dubl meču nakon dva sata i 10 savladali Indijce Rohana Bopana i Saketa Minenija.

I SET
Prvi set obe strane su započele sigurnim servisom. Srpski teniseri su prvu priliku za brejk imali u četvrtom gemu, ali je nisu iskoristili, što se ponovilo u osmom gemu. Do kraja ovog dela igre nije bilo oduzetih servis, a u produžetku seta bolji su bili Milojević i Petrović.

II SET

Na startu drugom seta Nikola i Danilo odmah su napravili brejk, a zatim ga potvrdili. Pri rezultatu od 4:2 još jednom su oduzeli servis protivnicima, da bi nakon toga set završili sa 6:2 u gemovima.

III SET

Indijci su brejkom u šestom gemu poveli sa 4:2, a onda ga i potvrdili. Srpski dubl uspeo su da smanji prednost prednost protivnika na 5:3, da bi u narednom gemu vratili servis i nakon toga izjednačili. Set je završen taj brejkom u kom su bolji bili srpski teniseri za trijumf u meču i treću pobedu našeg tima.

Teme:   Danilo Petrović, Dejvis Kup, Nikola Milojević, Srbija - Indija, Teniseri, Turniri, Vesti