06/03/15 - 14:43h

DK: Novak lagano do pobede, Srbija vodi 1:0!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Matu Delića sa 3:0 u setovima u prvom kolu Dejvis kupa i na taj način doneo Srbiji prednost od 1:0 nad Hrvatskom.

N. Đoković666
M. Delić324
Photo by TenisUzivo.com

Meč između Novaka Đokovića i Mate Delića trajao je sat vremena i 28 minuta, a srpski teniser doneo je svojoj zemlji prednost od 1:0 u ovom Dejvis kup duelu.

Đoković je u meč ušao kao favorit, a mladi hrvatski teniser nije mogao mnogo toga da uradi kada je sa druge strane bio razigrani najbolji teniser sveta.

Tokom celog meča Novak je dobro servirao, nije dozvolio protivniku nijednu brejk šansu, a do završnice trećeg seta oduzimao mu je servis kad god je za to imao priliku. Pri vođstvu od 5:3 u trećem setu Đoković je propustio dve meč lopte, a zatim je servirao za pobedu i iskoristio treću meč loptu.

Srbija je povela sa 1:0 u duelu sa Hrvatskom, a drugi meč dana igraće Viktor Troicki i Borna Ćorić.

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, Srbija - Hrvatska, Teniseri, Vesti