22/11/19 - 16:24h

DK: Nakon napete završnice, Srbija bez polufinala

Srpska teniserka reprezentacija nije uspela da se plasira u polufinale završnog turnira Dejvis kupa.

Đoković/Troicki466
Hačanov/Rubljov647

Novak Djokovic i Viktor Troicki

Novaka Đokovića i Viktora Troickog su u dublu savladali Karen Hačanov i Andrej Rubljov sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Novak i Viktor su u četvrtom gemu došli do brejka i do vođstva od 3:1. Rusi su, međutim, odmah vratili brejk, a zatim ga i ponovili. Do kraja seta oni su bili uigraniji od naših tenisera i ovaj deo meča završili si rezultatom od 6:4.

U drugom setu ponovo su Đoković i Troicki prvi napravili brejk. Priliku da vrate servis Rubljov i Hačanov koriste tri gema kasnije za izjednačenje od 4:4. Pred sam kraj seta Srbi su napravili još jedan brejk i sa 6:4 uspeli da uvedu meč u treću odlučujuću deonicu.

U trećem setu jedinu priliku za brejk imali su Novak i Viktor, ali je nisu iskoristili, pa je pobednik odlučen u produžetku. U napetom taj-brejku naši su propustili tri meč lopte, da bi svoju meč loptu realizovali Rusi i sa 10:8 ostvaili plasman u polufinale Dejvis kupa.

Srpska reprezentacija u februaru naredne godine moraće da igra meč za plasman u sledeće finale Dejvis kupa.

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti