08/03/15 - 15:02h

DK: Filip bolji od Škugora za četvrti poen Srbiji!

Srpski teniser Filip Krajinović doneo je Srbiji četvrti poen u Dejvis kup duelu sa Hrvatskom. Krajinović je sa 2:0 u setovima savladao Franka Škugora. Prethodno su Novak Đoković, Viktor Troicki i Nenad Zimonjić obezbedili našoj reprezentaciji prolaz u četvrtfinale ovog takmičenja.

F. Krajinovic66
F. Škugor42
Filip Krajinovic

Meč između Filipa Krajinovića i Franka Škugora trajao je sat vremena i 22 minuta, a srpski teniser je došao do svoje četvrte pobede u Dejvis kupu.

Krajinović je meč otvorio brejkom posle kog je poveo sa 2:0, a u naredna dva gema Škugor je izjednačio rezultat. U petom gemu Filip mu je još jednom oduzeo servis za vođstvo od 3:2, a brejk prednosti sačuvao je do kraja seta – 6:4.

U drugom delu meča Škugor nije imao mnogo šansi. Filip je igrao bolje i uz dva brejka prednosti dobio ovaj set sa 6:2.

Ovo je bio četvrti poen za Srbiju u meču sa Hrvatima, a prethodno su dva singl meča dobili Novak Đoković i Viktor Troicki, a dubl Đoković i Nenad Zimonjić.

Teme:   Dejvis Kup, Filip Krajinović, Srbija - Hrvatska, Teniseri, Turniri, Vesti