13/09/14 - 18:35h

DK (dubl): Poraz Zimonjića i Bozoljca posle preokreta, Indija smanjila na 2-1!

Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac izgubili su od Rohana Bopane i Leandera Paesa sa 1:6, 6:7 (4-7), 6:3, 6:3, 8:6 u trećem meču Dejvis kup okršaja Srbije i Indije.

N. Zimonjić/I. Bozoljac67336
L. Paes/R. Bopana16668

Zimonjic- Bozoljac

Zimonjić i Bozoljac vodili su sa 2:0 i imali su brejk prednosti u trećem setu, ali su Indijci uspeli da naprave preokret.

Srpski dubl je odigrao furiozan prvi set. Nakon uvodnog gema koji su osvojili Paes i Bopana, srpski par pravi seriju od šest vezanih gemova i brejkovima u trećem, petom i sedmom gemu, posle samo 19. minuta rešava prvi deo igre rezultatom 6:1.

Uzvratio je indijski dubl u ranoj fazi drugog seta i posle nekoliko grešaka Zimonjića u nizu, Paes i Bopana uspevaju da oduzmu servis srpskom paru. No, Zimonjić i Bozoljac nisu se predavali i u osmom gemu stižu do dve brejk lopte, koriste drugu i uspevaju da poravnaju rezultat na 4:4. Set je na kraju odlučen u taj-brejku, u kome je viđeno čak šest mini brejkova, ali je srpski dubl ipak imao više koncentracije i sa 7:4 uspeva da duplira vođstvo u setovima.

Nakon uvodna četiri gema trećeg seta u kojima su parovi bili sigurni na svoj servis, u petom gemu srpski dubl dolazi do tri brejk lopte, prve dve nije iskoristio, ali jeste treću nakon duple servis greške Leandera Paesa. No, odmah u narednom gemu Indijci uzvraćaju ribrejkom za 3:3, da bi u nastavku vezali još tri gema i tako sa 6:3 smanjili rezultat u setovima.

U velikom naletu su u tim trenucima bili Indijci, pa su odmah na startu oduzeli servis Zimonjiću i Bozoljcu. U nastavku seta Paes i Bopana su rutinski čuvali prednost brejka, a u devetom gemu uspevaju još jednom da naprave brejk i da rezultatom 6:3 stignu do izjednačenja.

Peti, odlučujući set bio je vrlo neizvestan, a pobednik je na kraju odlučen tek u 14. gemu, kada Indijci prave brejk i dolaze do pobede posle dva časa i 35 minuta igre.

Sutra se igraju dva preostala singl meča nakon kojih će biti poznato koja ekipa će i naredne sezone igrati u Svetskoj grupi.

Teme:   Bogdan Obradović, Dejvis Kup, Dubl igrač, Ilija Bozoljac, Nenad Zimonjić, Selektor, Srbija - Indija, Teniseri, Vesti