05/01/16 - 11:06h

DEVOJKAMA NE IDE: Porazi Ane i Aleksandre

Nakon Jelene Janković i Bojane Jovanovski, još dve srpske teniserke zabeležile su loš start ove sezone. Ana Ivanović izgubila je u prvom kolu WTA turnira u Oklendu, a Aleksandra Krunić doživela je poraz na startu takmičenja u Šenženu.

Ana Ivanovic

[ad#tamara-tekstzuto-300-250-tekst-desno]

Ana Ivanović, 16. igračica sveta, je posle nešto manje od sat i po vremena igre doživela poraz od 122. teniserke na planeti, Naomi Brodi. Britanka je bolje ušla u meč i brzo povela sa 2:0, ali je Ana uspela da vrati brejk i izjednači, a zatim još jednom oduzme servis Brodijevoj. Pri rezultatu 5:4 Ivanovićeva je servirala za set, ali nije uspela da zadrži brejk prednosti. Britanska teniserka je poravnala rezultat, a zatim vezala dva gema za konačnih 7:5.

U drugom setu čuvale su svoje servise sve do poslednjeg gema. Tada je Britanka došla do prvih brejk lopti u ovom setu, koje su ujedno bile i meč lopte. Iskoristila je treću i plasirala se u osminu finala na turniru u Oklendu.

Aleksandra Krunić u Šenženu nije imala sreće za žrebom. Već u prvom kolu igrala je sa prvom nositeljkom, Agnješkom Radvanskom. Peta teniserka sveta slavila je posle nešto više od sat vremena, rezultatom 6:4, 6:3. Krunićeva je pokazala dobru igru, ali je iskustvo Poljakinje, između ostalog, presudilo u ovom meču.

Teme:   Aleksandra Krunić, Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti