Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale čelendž turnira u Milanu.

L. Đere747
T. De Baker665

zimbio.com

101. teniser sveta slavio je nad Holanđaninom Timoom De Bakerom nakon sta i po sta provedenih na terenu.

U prvom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku gde je sa 8:6 bio bolji Laslo.

U drugom setu Timo je napravio dva brejka i poveo rezultatom od 4:1. Srpski teniser je vratio jedan brejk i smanjio prednost protivika na 4:3, ali je ovaj deo duela ipak dobio Holanđanin sa 6:4 u gemovima.

Poslednja deonica bila je neizvesna sve do samog kraja. Teniseri su bili izjednačeni na 5:5, a onda je Đere osvojio naredna dva gema i na servis protivnika završio treći set za konačnih 2:1.

On će finale čelendžera u Milanu igrati sa boljim iz meča Peđe Krstina i Đanluke Mađera.

Teme:   Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti